Plugins - Schema &amp - en to nl translation catalogue (1232 entries)

en: Content Url
nl: Inhoud URL

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Torque Unit Code
nl: Koppel eenheid code

en: Torque Value
nl: Koppelwaarde

en: Power Unit Code
nl: Power unit code

en: Power Value
nl: Kracht waarde

en: Displacement Unit Code
nl: Code verplaatsingseenheid

en: Displacement Value
nl: Verplaatsingswaarde

en: Caption
nl: Bijschrift

en: Published Time
nl: Gepubliceerde tijd

en: Alignment Type
nl: Type uitlijning

en: Content Reference Time
nl: Inhoud referentie tijd

en: Best Rating
nl: Beste waardering

en: Property Image
nl: Eigendom afbeelding

en: Type Of Bed
nl: Soort bed

en: Number Of Beds
nl: Aantal bedden

en: Schedule Repeat Count
nl: Herhalingstelling plannen

en: Schedule Duration
nl: Duur

en: Course Workload
nl: Cursus werklast

en: Course Mode
nl: Cursus modus

en: Track URL
nl: URL volgen

en: Track Name
nl: Naam volgen

en: Track In Album
nl: Volgen in album

en: Track Duration
nl: Duur volgen

en: Track Artist
nl: Volgen artiest

en: Code Value
nl: Codewaarde

en: Code Type
nl: Code type

en: Amenity Name
nl: Naam voorziening

en: Itinerary URL
nl: Route URL

en: Itinerary Description
nl: Beschrijving van de route

en: Itinerary Name
nl: Routebeschrijving naam

en: Itinerary Type
nl: Type reisplan

en: Season Published Date
nl: Seizoen gepubliceerd datum

en: Season Name
nl: Seizoensnaam

en: Charater Description
nl: Beschrijving personage

en: Charater Name
nl: Naam

en: Actor Name
nl: Acteursnaam

en: Risk Factor
nl: Risicofactor

en: Sign Or Symptom
nl: Teken of symptoom

en: Location PriceRange
nl: Locatie prijscategorie

en: Location Telephone
nl: Locatie telefoon

en: Location URL
nl: Locatie URL

en: Location Address Region
nl: Locatie adres regio

en: Location Address Locality
nl: Locatie adres plaats

en: Location Type
nl: Type locatie

en: Step Text
nl: Stap tekst

en: Video Clip EndOffset
nl: Videoclip EndOffset

en: Video Clip StartOffset
nl: Videoclip StartOffset

en: Video Clip URL
nl: Videoclip URL

en: Video Clip Name
nl: Videoclip naam

en: Step Image
nl: Stap afbeelding

en: HowToTip Text
nl: HowToTip tekst

en: HowToDirection Text
nl: HowToDirection tekst

en: Step Name
nl: Stapnaam

en: Tool Image
nl: Gereedschap afbeelding

en: Tool URL
nl: URL gereedschap

en: suggested Answer Author Name
nl: voorgesteld antwoord naam auteur

en: suggested Answer Url
nl: voorgestelde antwoord URL

en: suggested Answer Upvote Count
nl: voorgesteld antwoord Upvote aantal

en: suggested Answer Date Created
nl: voorgesteld antwoord datum gemaakt

en: suggested Answer Text
nl: voorgestelde antwoordtekst

en: Accepted Answer Author Name
nl: Auteur van het geaccepteerde antwoord

en: Accepted Answer Author Type
nl: Auteur type van het geaccepteerde antwoord

en: Accepted Answer Url
nl: Geaccepteerd antwoord URL

en: Accepted Answer Upvote Count
nl: Geaccepteerd antwoord Aantal stemmen omhoog

en: Accepted Answer Date Created
nl: Geaccepteerd antwoord datum gemaakt

en: Accepted Answer Text
nl: Geaccepteerde antwoordtekst

en: Supply Image
nl: Bevoorrading afbeelding

en: Supply URL
nl: URL aanleveren

en: Supply Name
nl: Naam

en: Schedule Name
nl: Naam schema

en: Organizer Email
nl: Organisator e-mail

en: Organizer Phone
nl: Telefoonnummer van de organisator

en: Organizer URL
nl: URL organisator

en: Organizer Name
nl: Naam van de organisator

en: Performer URL
nl: URL uitvoerende

en: Performer Name
nl: Naam artiest

en: Performer Type
nl: Uitvoerderstype

en: Feed Element email
nl: Feed element e-mail

en: Feed Element Name
nl: Feed element naam

en: Offer Item Condition
nl: Item aanbieden conditie

en: Cons Text
nl: Minpunten tekst

en: Pros Text
nl: Voordelen tekst

en: Created Date
nl: Aanmaakdatum

en: Item Name
nl: Naam item

en: Value
nl: Waarde

en: Property ID
nl: Eigendom ID

en: Athlete
nl: Atleet

en: Member Of (Organizations)
nl: Lid van (organisaties)

en: Coach Name
nl: Naam coach

en: Search URL Template
nl: Zoek URL template

en: Review Aspect
nl: Beoordeling aspect

en: Measurement Value
nl: Waarde meting

en: Measurement Reference
nl: Referentie meting

en: Measurement Name
nl: Naam meting

en: Identification
nl: Identificatie

en: Valid In Country
nl: Geldig in land

en: Valid In Name
nl: Geldig in naam

en: Audit Date
nl: Auditdatum

en: Certification Status
nl: Certificeringsstatus

en: Issued By URL
nl: Uitgegeven door URL

en: Issued By Name
nl: Uitgegeven door naam

en: Copyright Holder
nl: Copyright houder

en: Audience Min Age
nl: Minimale leeftijd publiek

en: Max Players
nl: Maximale spelers

en: Min Players
nl: Minimale spelers

en: Game Items
nl: Items voor het spel

en: Live Blog Update
nl: Live blog update

en: Coverage End Time
nl: Eindtijd dekking

en: Coverage Start Time
nl: Begintijd dekking

en: Place Name
nl: Plaatsnaam

en: Audience
nl: Bezoekers

en: Target URL
nl: Doel URL

en: Target Name
nl: Naam

en: Educational Framework
nl: Educatief kader

en: Educational Level Term Set
nl: Termset voor onderwijsniveau

en: Educational Level URL
nl: Opleidingsniveau URL

en: Typical Age Range
nl: Typisch leeftijdsbereik

en: Learning Resource Type
nl: Type leermiddel

en: Review Count
nl: Aantal beoordelingen

en: Knows Language
nl: Kent de taal

en: Checkout Time
nl: Uitchecktijd

en: Checkin Time
nl: Inchecktijd

en: Total Bathrooms
nl: Totaal badkamers

en: Floor Size Unit Code
nl: Grootte vloer unit code

en: Floor Size Value
nl: Waarde van de grootte van de vloer

en: Occupancy
nl: Bezetting

en: Contains Place Additional Type
nl: Bevat plaats extra type

en: Subject Of URL
nl: Onderwerp van URL

en: Subject Of Name
nl: Onderwerp van naam

en: Tourist Type
nl: Soort toerist

en: Actor
nl: Acteur

en: Director
nl: Directeur

en: Parent project
nl: Hoofd project

en: Mester Head
nl: Mester head

en: Mission Coverage Priorities Policy
nl: Missie dekking prioriteiten beleid

en: Unnamed Sources Policy
nl: Beleid voor naamloze bronnen

en: Actionable Feedback Policy
nl: Beleid voor bruikbare feedback

en: Verification FactChecking Policy
nl: Verificatie factChecking beleid

en: Diversity Policy
nl: Diversiteitsbeleid

en: Ethics Policy
nl: Ethisch beleid

en: Corrections Policy
nl: Correcties beleid

en: Publishing Principles
nl: Publicatie principes

en: Parent Organization
nl: Hoofdbedrijf

en: Knows About
nl: Weet over

en: Qualifications ( Credential Awarded)
nl: Kwalificaties ( toegekende diploma's)

en: Founding Date
nl: Oprichtingsdatum

en: ContactPoint Telephone
nl: ContactPoint telefoon

en: ContactPoint Type
nl: ContactPoint type

en: Legal Name
nl: Juridische naam

en: ISWC Code
nl: ISWC-code

en: Lyrics
nl: Teksten

en: Published Date
nl: Publicatie datum

en: Book Format
nl: Boek format

en: Number Of Page
nl: Aantal pagina's

en: Author Profile URL
nl: Auteur profiel URL

en: Artist
nl: Kunstenaar

en: In Language
nl: In taal

en: Drive Wheel Configuration
nl: Configuratie aandrijfwiel

en: Vehicle Configuration
nl: Configuratie voertuig

en: Transmission
nl: Transmissie

en: Interior Color
nl: Interieurkleur

en: Interior Type
nl: Type interieur

en: Identification Number
nl: Identificatienummer

en: Number of Doors
nl: Aantal deuren

en: Manufacturer
nl: Fabrikant

en: Model Year
nl: Modeljaar

en: Weight
nl: Gewicht

en: Number Of Doors
nl: Aantal deuren

en: Seating Capacity
nl: Zitcapaciteit

en: Fuel Efficiency
nl: Brandstofefficiëntie

en: Fuel Type
nl: Type brandstof

en: Body Type
nl: Carrosserie type

en: performerIn Performer
nl: performerIn performer

en: performerIn Image
nl: performerIn afbeelding

en: performerIn Description
nl: beschrijving performerIn

en: performerIn End Date
nl: performerIn einddatum

en: performerIn Start Date
nl: performerIn begindatum

en: performerIn Offers URL
nl: performerIn aanbiedingen URL

en: performerIn Offers Valid From
nl: performerIn aanbiedingen geldig vanaf

en: performerIn Offers Currency
nl: performerIn aanbiedingen valuta

en: performerIn Offers Price
nl: performerIn aanbiedingen prijs

en: performerIn Offers Availability
nl: performerIn biedt beschikbaarheid

en: performerIn Offers Name
nl: performerIn biedt naam

en: performerIn Location Street Address
nl: performerIn locatie straatadres

en: performerIn Location Postal Code
nl: performerIn locatie postcode

en: performerIn Location Locality
nl: performerIn locatie plaats

en: performerIn Location Name
nl: performerIn locatie naam

en: Occupation City
nl: Beroep stad

en: Salary Last Reviewed
nl: Salaris laatste beoordeling

en: Salary Percentile90
nl: Salaris percentiel90

en: Salary Percentile75
nl: Salaris percentiel75

en: Salary Percentile25
nl: Salarispercentage25

en: Salary Percentile10
nl: Salaris percentiel10

en: Salary Median
nl: Salaris mediaan

en: Salary Duration
nl: Duur van het salaris

en: Salary Currency
nl: Salaris valuta

en: Estimated Salary
nl: Geschat salaris

en: Occupation Description
nl: Beschrijving van beroep

en: Occupation Name
nl: Beroep naam

en: Qualifications
nl: Kwalificaties

en: Brand
nl: Merk

en: Owns
nl: Is eigenaar van

en: Knows
nl: Kent

en: Seeks
nl: Zoekt

en: Alumni Of
nl: Alumni van

en: Affiliation
nl: Affiliate worden

en: Company ( Works For )
nl: Bedrijf ( werkt voor )

en: Job Title
nl: Functietitel

en: Nationality
nl: Nationaliteit

en: Member Of
nl: Lid van

en: Date of death
nl: Sterfdatum

en: Birth Place Country
nl: Geboorteplaats land

en: Birth Place Postal Code
nl: Geboorteplaats postcode

en: Birth Place Region
nl: Geboorteplaats regio

en: Birth Place Locality
nl: Geboorteplaats woonplaats

en: Date Of Birth
nl: Geboortedatum

en: Gender
nl: Geslacht

en: Colleague
nl: Collega

en: Sibling
nl: Broer en zus

en: Parent
nl: Hoofd

en: Spouse
nl: Echtgenoot

en: Family Name
nl: Familienaam

en: Given Name
nl: Voornaam

en: Additional Name
nl: Extra naam

en: Honorific Suffix
nl: Eervolle vermelding

en: Honorific Prefix
nl: Eervolle voorvoegsel

en: MainEntity (Questions & Answers)
nl: MainEntity (vragen & antwoorden)

en: Departure Boat Terminal
nl: Vertrek bootterminal

en: Arrival Boat Terminal
nl: Aankomst bootterminal

en: Departure Time
nl: Vertrektijd

en: Arrival Time
nl: Aankomsttijd

en: Experience Requirements
nl: Vereiste ervaring

en: Education Requirements
nl: Onderwijsvereisten

en: Estimated Salary Unit Text
nl: Geschat salaris eenheid tekst

en: Estimated Salary Max Value
nl: Geschat salaris maximale waarde

en: Estimated Salary Min Value
nl: Geschat salaris minimale waarde

en: Estimated Salary Value
nl: Geschatte salariswaarde

en: Estimated Salary Currency
nl: Geschat salaris valuta

en: Base Salary Unit Text
nl: Basis salaris eenheid tekst

en: Base Salary Max Value
nl: Basissalaris maximale waarde

en: Base Salary Min Value
nl: Basis salaris minimale waarde

en: Base Salary Value
nl: Waarde basissalaris

en: Base Salary Currency
nl: Basis salaris valuta

en: Job Location GeoCoordinates Longitude
nl: Vacature locatie GeoCoordinaten lengtegraad

en: Job Location GeoCoordinates Latitude
nl: Vacature locatie GeoCoordinaten breedtegraad

en: Job Location Country
nl: Vacature locatie land

en: Job Location Postal Code
nl: Vacature locatie postcode

en: Job Location Region
nl: Vacature locatie regio

en: Job Location Locality
nl: Vacature locatie plaats

en: Job Location Street Address
nl: Vacature locatie straatadres

en: Job Location Type
nl: Type baanlocatie

en: Job Benefits
nl: Baan voordelen

en: Incentive Compensation
nl: Aanmoedigingscompensatie

en: Applicants can apply from ( Country )
nl: Kandidaten kunnen solliciteren vanuit ( Land )

en: Hiring Organization Logo
nl: Logo van de werkgever

en: Hiring Organization URL
nl: URL van de werkgever

en: Hiring Organization Name
nl: Naam van de werkgever

en: Job Immediate Start
nl: Vacature direct beschikbaar

en: Industry
nl: Industrie

en: Employment Type
nl: Type dienstverband

en: Valid Through
nl: Geldig tot

en: Direct Apply
nl: Direct toepassen

en: Maximum Attendee Capacity
nl: Maximum aantal deelnemers

en: Address PostalCode
nl: Adres postcode

en: Is Accessible For Free
nl: Is gratis toegankelijk

en: Number of Rooms
nl: Aantal kamers

en: Floor Size
nl: Grootte vloer

en: Number Of Rooms
nl: Aantal kamers

en: Subject Of
nl: Onderwerp van

en: Number Of Episodes
nl: Aantal afleveringen

en: Number Of Seasons
nl: Aantal seizoenen

en: File Size
nl: Bestand grootte

en: Cheat Code
nl: Valsspeel code

en: Game Platform
nl: Spelplatform

en: Storage Requirements
nl: Opslagvereisten

en: Memory Requirements
nl: Geheugenvereisten

en: Processor Requirements
nl: Vereisten voor processor

en: Possible Treatment Performed
nl: Mogelijk uitgevoerde behandeling

en: Possible Treatment Name
nl: Mogelijke behandeling naam

en: Primary Prevention Performed
nl: Primaire preventie uitgevoerd

en: Primary Prevention Name
nl: Naam primaire preventie

en: Diagnosis Name
nl: Diagnose naam

en: Coding System
nl: Coderingssysteem

en: Medical Code
nl: Medische code

en: Associated Anatomy Name
nl: Geassocieerde naam anatomie

en: Alternate Name
nl: Alternatieve naam

en: Supplies
nl: Goederen

en: Video Embed URL
nl: Video ingesloten URL

en: Video Content URL
nl: Video inhoud URL

en: Video Thumbnail URL
nl: Video thumbnail URL

en: Estimated Cost Value
nl: Geschatte kostenwaarde

en: Estimated Cost Currency
nl: Geschatte kosten valuta

en: Answer Count
nl: Antwoord aantal

en: Question Date Created
nl: Vraag datum gemaakt

en: Question Upvote Count
nl: Vraag upvote aantal

en: Question Description
nl: Vraagbeschrijving

en: Question Title
nl: Vraagtitel

en: Acquire License Page
nl: Licentie verkrijgen pagina

en: Content Location
nl: Locatie van de inhoud

en: Main Entity of page
nl: Hoofdonderdeel van pagina

en: Seek To Second Number
nl: Zoeken naar tweede nummer

en: Seek To Video URL
nl: Zoek naar video URL

en: Embed Url
nl: URL insluiten

en: Thumbnail Url
nl: Thumbnail URL

en: Upload Date
nl: Upload datum

en: Transcript
nl: Transcriptie

en: Date date Modified
nl: Datum datum gewijzigd

en: Worst Rating
nl: Slechtste waardering

en: Review URL
nl: Beoordeling URL

en: Review Modified Date
nl: Beoordeling gewijzigde datum

en: Review Published Date
nl: Beoordeling gepubliceerde datum

en: Review Publisher URL
nl: Beoordeling uitgever URL

en: Review Publisher
nl: Beoordeling uitgever

en: Review Author URL
nl: Beoordeling auteur URL

en: Review Author
nl: Auteur beoordeling

en: Review Description
nl: Beschrijving van de beoordeling

en: Review Name
nl: Beoordeling naam

en: Service Output
nl: Dienst uitvoer

en: Provider Mobility
nl: Mobiliteit van de aanbieder

en: Varies By
nl: Verschilt per

en: Product Group ID
nl: Productgroep ID

en: Award
nl: Onderscheiding

en: Return Shipping Fees Currency
nl: Retour verzendkosten valuta

en: Return Shipping Fees Value
nl: Retour verzendkosten waarde

en: Return Shipping Fees Name
nl: Retour verzendkosten naam

en: Shipping Transit Time Unit Code
nl: Verzendtijd eenheidscode

en: Shipping Transit Time Max Value
nl: Verzendtijd maximale waarde

en: Shipping Transit Time Min Value
nl: Verzendtijd minimale waarde

en: Shipping Handling Time Unit Code
nl: Verzendtijd eenheidscode

en: Shipping Handling Time Max Value
nl: Verzending behandeling tijd maximale waarde

en: Shipping Handling Time Min Value
nl: Verzending behandeling tijd minimale waarde

en: Shipping Destination Country
nl: Verzending land van bestemming

en: Shipping Destination Street Address
nl: Verzending bestemming straat adres

en: Shipping Destination Postal Code
nl: Verzending bestemming postcode

en: Shipping Destination Region
nl: Verzending bestemming regio

en: Shipping Destination Locality
nl: Verzending plaats van bestemming

en: Shipping Rate Currency
nl: Verzendkosten valuta

en: Shipping Rate Value
nl: Verzendkosten waarde

en: Return Policy Refund Type
nl: Terugbetalingsbeleid type terugbetaling

en: Return Policy Return Fees
nl: Retourbeleid retourkosten

en: Return Policy Return Method
nl: Retourbeleid retour methode

en: Return Policy Merchant Return Days
nl: Retourbeleid verkoper retour dagen

en: Return Policy Category
nl: Retourbeleid categorie

en: Return Policy Applicable Country Code
nl: Retourbeleid landcode

en: Product Weight Unit
nl: Gewicht product eenheid

en: Product Weight
nl: Gewicht product

en: Seller Telephone
nl: Telefoon verkoper

en: Seller Country
nl: Verkoper land

en: Seller Postal Code
nl: Postcode verkoper

en: Seller Region
nl: Regio verkoper

en: Seller Locality
nl: Verkoper plaats

en: Seller Street Address
nl: Straat adres verkoper

en: Seller Organization
nl: Verkopersorganisatie

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Offer Count
nl: Aanbod tellen

en: Brand Logo
nl: Merklogo

en: Brand Image
nl: Merk afbeelding

en: Brand URL
nl: Merk URL

en: GeoCoordinates Longitude
nl: GeoCoördinaten lengtegraad

en: GeoCoordinates Latitude
nl: Geocoördinaten breedtegraad

en: Pets Allowed
nl: Huisdieren toegestaan

en: Number Of Bedrooms
nl: Aantal slaapkamers

en: Competency Required URL
nl: Vereiste competentie URL

en: Competency Required DefinedTermSet
nl: Vereiste competentie DefinedTermSet

en: Competency Required Term Code
nl: Vereiste competentie term code

en: Competency Required Name
nl: Vereiste competentie naam

en: Credential Category DefinedTermSet
nl: Geloofsbrieven categorie DefinedTermSet

en: Credential Category Term Code
nl: Geloofsbrieven categorie term code

en: Credential Category Name
nl: Naam geloofsbrieven categorie

en: Educational Level DefinedTermSet
nl: Opleidingsniveau DefinedTermSet

en: Educational Level Name
nl: Opleidingsniveau naam

en: Alternative Name
nl: Alternatieve naam

en: Number of seasons
nl: Aantal seizoenen

en: Season Number
nl: Seizoensnummer

en: PodcastSeries URL
nl: PodcastSerie URL

en: PodcastSeries Name
nl: PodcastSerie naam

en: Hotel Room Offer Price Valid Through
nl: Hotelkamer aanbieding prijs geldig t/m

en: Hotel Room Offer Price UnitCode
nl: Hotelkamer aanbieding prijs unitCode

en: Hotel Room Offer Price Currency
nl: Hotelkamer aanbieding prijs valuta

en: Hotel Room Offer Price
nl: Hotelkamer aanbieding prijs

en: Hotel Room Offer Terms & Condition
nl: Hotelkamer aanbieding voorwaarden & condities

en: Hotel Room Offer name
nl: Naam hotelkamer aanbieding

en: Hotel Room Image
nl: Hotelkamer afbeelding

en: Hotel Room Description
nl: Hotelkamer beschrijving

en: Hotel Room Name
nl: Naam hotelkamer

en: Hotel Country
nl: Hotel land

en: Hotel PostalCode
nl: Hotel postcode

en: Hotel Region
nl: Hotel regio

en: Hotel Locality
nl: Hotel locatie

en: Hotel Street Address
nl: Straatadres hotel

en: Hotel Telephone
nl: Telefoon hotel

en: Hotel Price Range
nl: Hotel prijsklasse

en: Hotel Description
nl: Hotelbeschrijving

en: Hotel Image
nl: Hotel afbeelding

en: Hotel Name
nl: Hotelnaam

en: Player Type
nl: Type speler

en: Read By
nl: Gelezen door

en: Object Name
nl: Object naam

en: Land Lord Name
nl: Naam landheer

en: Agent Name
nl: Naam medewerker

en: Location Phone
nl: Locatie telefoon

en: Price Valid From
nl: Prijs geldig vanaf

en: Procedure Type
nl: Type procedure

en: How Performed
nl: Hoe uitgevoerd

en: Followup
nl: Vervolg

en: Preparation
nl: Voorbereiding

en: Body Location
nl: Lichaamslocatie

en: Recipe Instructions
nl: Recept Instructies

en: Video Duration
nl: Videoduur

en: Video Upload Date
nl: Datum video uploaden

en: Video EmbedUrl
nl: Video embedUrl

en: Video ContentUrl
nl: Video-inhoud

en: Video ThumbnailUrl
nl: Video thumbnailUrl

en: Video Description
nl: Videobeschrijving

en: Video Name
nl: Naam video

en: Recipe Ingredient
nl: Recept ingrediënt

en: Serving Size
nl: Opdien grootte

en: Trans Fat
nl: Trans vet

en: Unsaturated Fat
nl: Onverzadigd vet

en: Saturated Fat
nl: Verzadigd vet

en: Carbohydrate
nl: Koolhydraten

en: Sugar
nl: Suiker

en: Sodium
nl: Natrium

en: Fiber
nl: Vezels

en: FAT
nl: VET

en: Protein
nl: Proteine

en: Recipe Cuisine
nl: Recept keuken

en: Recipe Category
nl: Recept categorie

en: Recipe Yield
nl: Recept opbrengst

en: Total Time
nl: Totale tijd

en: Cook Time
nl: Kooktijd

en: Prepare Time
nl: Tijd voorbereiden

en: Offer Category
nl: Aanbod categorie

en: Provider SameAs
nl: Aanbieder SameAs

en: Course Code
nl: Cursuscode

en: Organization Email
nl: Organisatie e-mail

en: Organization Phone
nl: Organisatie telefoon

en: Organization URL
nl: URL organisatie

en: Low Price
nl: Lage prijs

en: High Price
nl: Hoge prijs

en: Schedule Timezone
nl: Tijdzone plannen

en: Schedule byMonthDay
nl: Plan opMaandDag

en: Schedule byDay
nl: Dagindeling

en: Schedule Repeat Frequency
nl: Plan herhaal frequentie

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Start Time
nl: Starttijd

en: Previous Start Date
nl: Vorige begindatum

en: Location PostalCode
nl: Locatie postcode

en: Announcement Location PriceRange
nl: Aankondiging locatie prijs bereik

en: Announcement Location Image
nl: Aankondiging locatie afbeelding

en: Announcement Location URL
nl: Aankondiging locatie URL

en: Announcement Location Telephone
nl: Aankondiging locatie telefoon

en: Announcement Location Address Region
nl: Aankondiging locatie adres regio

en: Announcement Location Address Locality
nl: Aankondiging locatie adres plaats

en: Announcement Location Street Address
nl: Aankondiging locatie straatadres

en: Announcement Location Name
nl: Aankondiging locatie naam

en: Announcement Location Type
nl: Aankondiging type locatie

en: Date Expires
nl: Datum verloopt

en: Date Posted
nl: Datum geplaatst

en: Disease Prevention Info
nl: Informatie over ziektepreventie

en: NewsUpdates And Guidelines
nl: NewsUpdates en richtlijnen

en: Quarantine Guidelines
nl: Richtlijnen voor quarantaine

en: Provider Telephone
nl: Telefoon aanbieder

en: Provider postalCode
nl: Postcode aanbieder

en: Provider Address Country
nl: Aanbieder adres land

en: Provider Address Region
nl: Adres aanbieder regio

en: Provider Address Locality
nl: Adres aanbieder plaats

en: Provider Street Address
nl: Straatadres aanbieder

en: Financial Aid Eligible
nl: In aanmerking voor financiële hulp

en: Educational Program Mode
nl: Modus onderwijsprogramma

en: Maximum Enrollment
nl: Maximale inschrijving

en: Terms PerYear
nl: Termijnen per jaar

en: Term Duration
nl: Duur

en: Typical Credits PerTerm
nl: Studiepunten per semester

en: Number Of Credits
nl: Aantal studiepunten

en: Time Of Day
nl: Tijd van de dag

en: Day Of Week
nl: Dag van de week

en: Application Deadline
nl: Deadline voor sollicitatie

en: Application StartDate
nl: Startdatum sollicitatie

en: Program Prerequisites
nl: Programma vereisten

en: Occupational Credential Awarded
nl: Toegekende beroepscertificering

en: Time To Complete
nl: Tijd om te voltooien

en: Creator URL
nl: URL van maker

en: Creator Description
nl: Beschrijving van de maker

en: Creator Name
nl: Naam maker

en: Creator Type
nl: Type maker

en: Art Medium
nl: Kunst medium

en: Height
nl: Hoogte

en: Width
nl: Breedte

en: Art Work Surface
nl: Kunstwerk oppervlak

en: Art Edition
nl: Kunst editie

en: Art form
nl: Kunst formulier

en: ScholarlyArticle Body
nl: Wetenschappelijk item

en: MedicalWebPage Section
nl: MedicalWebPage sectie

en: ItemPage Section
nl: Itempagina sectie

en: Same As
nl: Hetzelfde als

en: Main Content Of Page
nl: Hoofdinhoud van pagina

en: Specialty
nl: Specialiteit

en: Reviewed By
nl: Beoordeeld door

en: Last Reviewed
nl: Laatst beoordeeld

en: Webpage Section
nl: Sectie webpagina

en: Content Location Postal Code
nl: Inhoud locatie postcode

en: Content Location Country
nl: Inhoud locatie land

en: Content Location Region
nl: Inhoud locatie regio

en: Content Location Locality
nl: Inhoud locatie plaats

en: Content Location Name
nl: Inhoud locatie naam

en: Associated Media
nl: Gerelateerde media

en: Organization Logo
nl: Logo organisatie

en: Author Image
nl: Auteur afbeelding

en: Main Entity Id
nl: ID hoofdentiteit

en: Time Required
nl: Vereiste tijd

en: Word Count
nl: Aantal woorden

en: Article Section
nl: Artikel sectie

en: Alternative Headline
nl: Alternatieve kopregel

en: Citation
nl: Citaat

en: knowsAbout
nl: over

en: Organization Name
nl: Naam organisatie

en: Editor Image URL
nl: Editor afbeelding URL

en: Editor URL
nl: URL editor

en: Editor Description
nl: Beschrijving editor

en: Editor Name
nl: Naam editor

en: Editor Type
nl: Type editor

en: ReviewedBy URL
nl: Beoordeling door URL

en: ReviewedBy Description
nl: Beoordeeld door beschrijving

en: ReviewedBy HonorificSuffix
nl: Beoordeling door HonorificSuffix

en: ReviewedBy Name
nl: Beoordeling op naam

en: ReviewedBy Type
nl: Beoordeling op type

en: ReviewedBy
nl: Beoordeeld door

en: JobTitle
nl: Functietitel

en: Author Social Profile
nl: Sociaal profiel auteur

en: Author Image URL
nl: Auteur afbeelding URL

en: Author URL
nl: URL van de auteur

en: Author Description
nl: Auteur beschrijving

en: Author HonorificSuffix
nl: Auteur HonorificSuffix

en: Author Type
nl: Auteur type

en: Date Modified
nl: Datum gewijzigd

en: Date Published
nl: Datum van publicatie

en: Article Body
nl: Artikel body

en: Main Entity Of Page
nl: Hoofd entiteit van pagina

en: MakesOffer
nl: MaaktAanbieding

en: Check-out Time
nl: Uitchecktijd

en: Check-in Time
nl: Inchecktijd

en: Mastodon
nl: Mastodont

en: Occupational Category
nl: Beroepscategorie

en: Medical Specialty
nl: Medische specialiteit

en: Hospital Affiliation URL
nl: URL affiliate ziekenhuis

en: Hospital Affiliation Name
nl: Naam affiliate ziekenhuis

en: Employee
nl: Medewerker

en: Additional Type
nl: Extra type

en: Service Offered URL
nl: Aangeboden dienst URL

en: Service Offered Name
nl: Naam aangeboden dienst

en: Area Served
nl: Bediend gebied

en: Install OmniReview Free
nl: OmniReview gratis installeren

en: We've built a brand new plugin to help you collect, manage, and showcase reviews from Google, Yelp, and more—all in one place.
nl: We hebben een gloednieuwe plugin gemaakt waarmee je beoordelingen van Google, Yelp en meer kunt verzamelen, beheren en laten zien - Alles op één plek.

en: Introduce to our New Product
nl: Kennismaken met ons nieuwe product

en: NEW
nl: NIEUW

en: Extra Options
nl: Extra opties

en: Fetch video details like thumbnail, title, and meta directly from YouTube API.
nl: Haal videodetails zoals thumbnail, titel en meta rechtstreeks op van YouTube API.

en: YouTube API Sync
nl: YouTube API synchroniseren

en: OVERALL
nl: ALGEMEEN

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
nl[0]: Gebaseerd op %d waardering
nl[1]: Gebaseerd op %d waarderingen

en: Load More
nl: Laad meer

en: 1 Star
nl: 1 ster

en: 2 Star
nl: 2 sterren

en: 3 Star
nl: 3 sterren

en: 4 Star
nl: 4 sterren

en: 5 Star
nl: 5 sterren

en: Oldest First
nl: De oudste eerst

en: Latest First
nl: Laatste eerst

en: Highlighted
nl: Gemarkeerd

en: Recommended
nl: Aanbevolen

en: Low Rated
nl: Lage waardering

en: Top Rated
nl: Hoogst gewaardeerde

en: All Review
nl: Alle beoordelingen

en: Sort:
nl: Sorteer:

en: Reviewed by %d user | Reviewed by %d users
nl[0]: Beoordeeld door %d gebruiker
nl[1]: Beoordeeld door %d gebruikers

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie wacht op goedkeuring.

en: (Edit)
nl: (Bewerk)

en: Highlight
nl: Markeren

en: Verified Customer
nl: Geverifieerde klant

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: by:
nl: door:

en: Review Schema
nl: Beoordeling schema

en: Submit Review
nl: Verzend beoordeling

en: Write your review
nl: Schrijf je beoordeling

en: Edit your review
nl: Bewerk je beoordeling

en: Sorry! You do not have permission.
nl: Je hebt geen toestemming.

en: File is too large. Max. upload file size is %s
nl: Bestand is te groot. max. Upload bestandsgrootte is %s

en: Invalid file type: %s. Supported file types: %s
nl: Ongeldig bestandstype: %s. Ondersteunde bestandstypen: %s

en: ago
nl: geleden

en: Review anonymously
nl: Anoniem beoordelen

en: External Video Link
nl: Externe videolink

en: Choose Video
nl: Kies video

en: External Video
nl: Externe video

en: Hosted Video
nl: Gehoste video

en: Enter Title
nl: Titel invoeren

en: Choose Image
nl: Kies afbeelding

en: Add Cons
nl: Minpunten toevoegen

en: Write Cons
nl: Beschrijf nadelen

en: Add Pros
nl: Voordelen toevoegen

en: Write Pros
nl: Beschrijf voordelen

en: It will show WC, EDD purchased badge
nl: Het zal WC, EDD gekochte badge weergeven

en: Filter Options?
nl: Filteropties?

en: Pagination Type
nl: Paginatie type

en: Review Layout
nl: Beoordeling lay-out

en: Review Summary Layout
nl: Beoordeling samenvatting lay-out

en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: Multi criteria
nl: Meerdere criteria

en: Style
nl: Stijl

en: Comments Review Module
nl: Reacties beoordeling module

en: Are you sure to delete?
nl: Weet je zeker dat je dit wilt verwijderen?

en: Upload Video
nl: Upload video

en: Upload Image
nl: Afbeelding uploaden

en: Edit
nl: Bewerken

en: Loading...
nl: Aan het laden...

en: Comment Reviews Module
nl: Reactie beoordelingen module

en: Offer Availability
nl: Beschikbaarheid van het aanbod

en: Virtual Location URL
nl: URL virtuele locatie

en: Virtual Location Name
nl: Naam virtuele locatie

en: Offer URL
nl: Aanbieding URL

en: Offer Currency
nl: Valuta aanbieden

en: Offer Price
nl: Aanbieding prijs

en: Coverage End Date
nl: Einddatum dekking

en: Region
nl: Regio

en: Headline
nl: Kopregel

en: Coverage Start Date
nl: Begindatum dekking

en: Premium Features Tab
nl: Premium functies tab

en: This section has been shifted to
nl: Deze sectie is verplaatst naar

en: Get The Service
nl: Verkrijg de dienst

en: Template Type
nl: Template type

en: Schema Templates
nl: Schema templates

en: Edit Template
nl: Template bewerken

en: Add New Template
nl: Toevoegen nieuwe template

en: Schema Template
nl: Schema template

en: Add Schema
nl: Schema toevoegen

en: Sub Schema Type
nl: Sub schema type

en: URL Parameter
nl: URL parameter

en: Modify Schema Output
nl: Uitvoer schema wijzigen

en: Note:
nl: Notitie:

en: Disable custom schema on this page
nl: Aangepast schema op deze pagina uitschakelen

en: InActive
nl: Inactief

en: Add FAQ markup, Only if FAQ is available on the page
nl: FAQ markup toevoegen, alleen als FAQ beschikbaar is op de pagina

en: Add VideoObject markup, Only if video is available on the post
nl: VideoObject markup toevoegen, alleen als video beschikbaar is op het bericht

en: classname
nl: klassenaam

en: Organization Type
nl: Type organisatie

en: Review Usage
nl: Beoordeling gebruik

en: Front End
nl: Front-end

en: 3. Using shortcode
nl: 3. Shortcode gebruiken

en: 2. Using Widget
nl: 2. Widget gebruiken

en: 1. Using Gutenberg Block
nl: 1. Gutenberg blok gebruiken

en: There are three ways to display it.
nl: Er zijn drie manieren om het weer te geven.

en: Display On Page Content
nl: Inhoud op pagina weergeven

note: translators: %s: button label
en: Add %s
nl: Toevoegen %s

en: New Cons
nl: Nieuwe nadelen

en: New Pros
nl: Nieuwe voordelen

en: Pros & Cons
nl: Voor & nadelen

note: translators: %s: schema type
en: Enable %s on this page
nl: Schakel %s in op deze pagina

note: translators: %s: schema type
en: %s schema is fetched automatically
nl: %s schema wordt automatisch opgehaald

en: Get the whole Json-ld generated by from Schema & Structured Data for WP & AMP
nl: Verkrijg de hele JSON-lD gegenereerd door Schema & Structured Data for WP & AMP

en: Data from Schema & Structured Data for WP & AMP
nl: Gegevens uit schema & gestructureerde gegevens voor WP & AMP

en: Select Location
nl: Selecteer locatie

en: Locations
nl: Locaties

en: Widget to display location
nl: Widget om locatie weer te geven

en: SASWP Location
nl: SASWP locatie

en: Nonce MisMatch
nl: Nonce mismatch

en: Save Collection
nl: Opslaan collectie

en: Where
nl: Waar

en: Specific Rating
nl: Specifieke waardering

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Default Reviewer Image
nl: Standaard beoordeler afbeelding

en: Stars Color Picker
nl: Sterren kleurenkiezer

en: Exclude Source Link
nl: Bron link uitsluiten

en: Date Format
nl: Datumnotatie

en: Slider Inteval
nl: Slider interval

en: Auto Slide
nl: Auto slide

en: Read More
nl: Lees meer

en: Hide Review Image
nl: Verbergen beoordeling afbeelding

en: Without Page Reload
nl: Zonder pagina herladen

en: Platform id is missing
nl: Platform ID ontbreekt

en: No Records Found
nl: Geen gegevens gevonden

en: Demo Review Text
nl: Demo beoordeling tekst

en: Design Preview
nl: Voorbeeld ontwerp

en: Reset to Default
nl: Herstel naar standaard

en: Average Rating
nl: Gemiddelde waardering

en: Review Rating Stars
nl: Beoordeling waardering sterren

en: Size
nl: Grootte

en: Color
nl: Kleur

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Rating Heading
nl: Waardering koptekst

en: Customize The Design Appearance
nl: De weergave van het ontwerp aanpassen

en: Source
nl: Bron

en: Pages
nl: Pagina's

en: Release Date
nl: Datum van publicatie

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Difficulty
nl: Moeilijkheid

en: Course
nl: Cursus

en: Recipe By
nl: Recept door

en: Base Salary:
nl: Basis salaris:

en: Name of the plugin
nl: Naam van de plugin

en: Please describe the feature
nl: Beschrijf de functie

en: Custom Schema (SASWP)
nl: Aangepast schema (SASWP)

en: Custom profile information
nl: Aangepast profiel informatie

en: After Published
nl: Na publicatie

en: to download the format.
nl: om het format te downloaden.

en: Click here
nl: Klik hier

en: You must follow the format.
nl: Je moet het format volgen.

en: Upload Reviews From CSV
nl: Beoordelingen uploaden uit CSV

en: Enter License Key
nl: Licentiesleutel invoeren

en: Renew License
nl: Licentie verlengen

en: Hi
nl: Hallo

en: License has been
nl: Licentie heeft gehad

en: license key is
nl: licentie sleutel is

en: One of your
nl: Een van je

en: Your License is
nl: Je licentie is

en: ScholarlyArticle
nl: Wetenschappelijk artikel

en: File does not exist.
nl: Bestand bestaat niet.

en: Please setup Logo to avoid structured data validation issue.
nl: Logo instellen om problemen met validatie van gestructureerde gegevens te voorkomen.

en: I already did
nl: Heb ik al gedaan

en: Nope, May be later
nl: Nee, kan later

en: Ok, you deserve it
nl: Ok, je verdient het

en: May we ask you to give it a 5-star rating on WordPress?
nl: Mogen we je vragen om het een 5-sterren waardering te geven op WordPress?

note: translators: %s: notice message
en: plugin for more than %s
nl: plugin voor meer dan %s

en: Awesome, you've been using
nl: Geweldig, je hebt

en: Customize the Design
nl: Aangepast ontwerp

en: TotalPress Custom Fields
nl: TotalPress aangepaste velden

en: Repeater Mapping
nl: Repeater mapping

en: Request timed out, please try again
nl: Aanvraag is verlopen, probeer het opnieuw

en: We are unable to create a folder in your uploads directory. Please Check your folder permission settings on server and allow it.
nl: We kunnen geen map maken in je uploads folder. Controleer de toestemming instellingen voor je map op de server en sta het toe.

en: Calories
nl: Calorieën

en: Cooking Time
nl: Kooktijd

en: Preparing Time
nl: Voorbereidingstijd

en:  minutes
nl:  minuten

en: Servings
nl: Opdieningen

en: Difficulty:
nl: Moeilijkheidsgraad:

en: Cusine:
nl: Keuken:

en: Course:
nl: Cursus:

en: Recipe By
nl: Recept van

en: No Image
nl: Geen afbeelding

en: Don't deactivate
nl: Niet deactiveren

en: Only Deactivate
nl: Alleen deactiveren

en: Submit & Deactivate
nl: Verzenden & deactiveren

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
nl: Als je even de tijd hebt, laat ons dan weten waarom je deactiveert:

en: Please specify, if possible
nl: Specificeer, indien mogelijk

en: Other reason
nl: Andere reden

en: I switched to another plugin
nl: Ik ben overgestapt op een andere plugin

en: How Can we help? Please describe your problem
nl: Hoe kunnen we helpen? Beschrijf je probleem

en: Technical Issue
nl: Technisch probleem

en: I miss a feature
nl: Ik mis een functie

en: I stopped using Schema plugin on my site
nl: Ik ben gestopt met het gebruik van Schema plugin op mijn site

en: It is only temporary
nl: Het is maar tijdelijk

en: days remaning
nl: resterende dagen

en: expiring in
nl: Verlopen binnen

en: Expired
nl: Verlopen

en: Your
nl: Je

en: Valid for Lifetime
nl: Levenslang geldig

en: License is
nl: Licentie is

en: Renew
nl: Vernieuwen

en: NOTES
nl: NOTITIES

en: DIRECTION
nl: RICHTING

en: INGREDIENTS
nl: INGREDIËNTEN

en: Add to collection
nl: Toevoegen aan collectie

en: Use these reviews to create a collection and use them to show on frontend.
nl: Gebruik deze beoordelingen om een verzameling te maken en gebruik ze om op front-end te tonen.

en: Use Below shortcode to show reviews form in your website. Using this you can collect reviews from your website directly.
nl: Gebruik de onderstaande shortcode om het beoordelingsformulier op je site te tonen. Hiermee kun je direct beoordelingen van je sites verzamelen.

en: You use Stars Rating plugin and has enabled Stars Rating option in Schema & Structured Data For WP & AMP. Use any one option for better comment form.
nl: Je gebruikt de Stars Rating plugin en hebt de Stars Rating optie ingeschakeld in Schema & Structured Data For WP & AMP. Gebruik een optie voor een beter reactieformulier.

en: Stars Rating
nl: Sterren waardering

en: All the reviews can be imported from this plugin when you click start importing
nl: Alle beoordelingen kunnen worden geïmporteerd vanuit deze plugin als je op start importeren klikt

en: Before Published
nl: Voor publicatie

en: Accepted Answer
nl: Geaccepteerd antwoord

en: vote
nl: stem

en: by
nl: door

en: By
nl: Door

en: suggested Answers List
nl: Lijst met voorgestelde antwoorden

en: Suggested Answers
nl: Voorgestelde antwoorden

en: Accepted Answers List
nl: Lijst met geaccepteerde antwoorden

en: Date Created
nl: Datum gecreëerd

en: Accepted Answers
nl: Geaccepteerde antwoorden

en: Date
nl: Datum

en: Enter author name
nl: Voer de naam van de auteur in

en: Vote
nl: Stemmen

en: Enter Question Description
nl: Voer vraag beschrijving in

en: Enter Question Name
nl: Voer de naam van de vraag in

en: Q&A Block
nl: Q&A blok

en: Delay Time In Sec
nl: Vertragingstijd in seconden

en: FAQ Schema Markup – FAQ Structured Data
nl: FAQ schema markup - FAQ gestructureerde gegevens

en: Average
nl: Gemiddeld

en: You're already subscribed!
nl: Je bent al geabonneerd!

en: Your list ID is invalid.
nl: Je lijst ID is ongeldig.

en: Your email address is invalid.
nl: Je e-mailadres is ongeldig.

en: Please fill in your name and email.
nl: Vul je naam en e-mail in.

en: Please enter reviews api key
nl: Voer beoordelingen API-sleutel in

en: Please enter api key
nl: Voer de API-sleutel in

en: Please enter place id
nl: Plaats ID invoeren

en: Success
nl: Succes

en: Blocks value is zero
nl: De waarde van blokken is nul

en: Reviews count should be in step of 10
nl: Beoordelingen aantal moet in stappen van 10 zijn

en: Attach reviews to this schema type
nl: Voeg beoordelingen toe aan dit schema type

en: Email id required
nl: E-mail ID vereist

en: Event Status
nl: Evenement status

en: Event On
nl: Evenement op

en: Attendance Mode
nl: Aanwezigheidsmodus

en: Previous Date
nl: Vorige datum

en: minutes
nl: minuten

en: hours
nl: uren

en: days
nl: dagen

en: Material
nl: Materiaal

en: Enter material name
nl: Voer de naam van het materiaal in

en: Material Name
nl: Materiaal naam

en: Materials
nl: Materialen

en: Tool
nl: Gereedschap

en: Enter tool name
nl: Voer de gereedschapsnaam in

en: Tool Name
nl: Gereedschapsnaam

en: Step Description. Click the edit button to change this text.
nl: Stap beschrijving. Klik op de knop bewerken om deze tekst te wijzigen.

en: Step Title
nl: Stap titel

en: Enter step title
nl: Voer de stap titel in

en: Step
nl: Stap

en: Steps
nl: Stappen

en: Estimate Cost
nl: Geschatte kosten

en: Minutes
nl: Minuten

en: Hours
nl: Uren

en: Days
nl: Dagen

en: Time Needed
nl: Tijd benodigd

en: HowTo Block
nl: HowTo blok

en: Enable custom schema on this page
nl: Aangepast schema op deze pagina inschakelen

en: First Answer. Click the edit button to change this text.
nl: Eerste antwoord. Klik op de knop bewerken om deze tekst te wijzigen.

en: First Question
nl: Eerste vraag

en: Question List
nl: Vragenlijst

en: FAQ Block
nl: FAQ blok

en: Unorder List
nl: Ongesorteerde lijst

en: Order List
nl: Bestellijst

en: Order Type
nl: Bestelling type

en: Faq Block
nl: Faq blok

en: Input your answer here
nl: Voer hier je antwoord in

en: Answer
nl: Antwoord

en: Input your question here
nl: Voer hier je vraag in

en: Heading Text
nl: Koptekst tekst

en: Text
nl: Tekst

en: Question Settings
nl: Vraag instellingen

en: Question
nl: Vraag

en: Learn more
nl: Meer informatie

en: We guarantee no sensitive data is collected
nl: We garanderen dat er geen gevoelige gegevens worden verzameld

en: Allow
nl: Toestaan

en: Disallow
nl: Niet toestaan

en: Data Tracking
nl: Gegevens bijhouden

en: Per Page
nl: Per pagina

en: Pagination
nl: Paginering

en: Rating Box
nl: Waardering vak

en: Setup Schema
nl: Schema instellen

en: Custom Schema
nl: Aangepast schema

en: Restore to Auto Fetch
nl: Terugzetten naar automatisch ophalen

en: Please enter the valid Json-ld. Whatever you enter will be added in page source
nl: Voer een geldige JSON-ID in. Wat je ook invoert, het wordt toegevoegd aan de pagina bron

en: Note
nl: Opmerking

note: translators: %s: schema type
en: Disable %s on this page
nl: Schakel %s op deze pagina uit

en: Schema & Structured Data on this post
nl: Schema & Structured Data op dit bericht

en: The attached collection will only be added in Json-ld
nl: De bijgevoegde verzameling wordt alleen toegevoegd in JSON-ID

en: The attached reviews will only be added in Json-ld
nl: De bijgevoegde beoordelingen worden alleen toegevoegd in JSON-ID

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Collection
nl: Collectie

en: Item Type
nl: Item type

en: Taxonomy (Tag)
nl: Taxonomie (Tag)

en: Country
nl: Land

en: Location Country
nl: Locatie land

en: Just Deactivate
nl: Gewoon deactiveren

en: Submit and Deactivate
nl: Indienen en deactiveren

en: Submitting form
nl: Formulier indienen

en: Details (optional)
nl: Gegevens (optioneel)

en: Didn't work
nl: Werkte niet

en: Only required temporarily
nl: Slechts tijdelijk nodig

en: Installed by mistake
nl: Per ongeluk geïnstalleerd

en: Found a better plugin
nl: Ik heb een betere plugin gevonden

en: Not the features I wanted
nl: Niet de functies die ik wilde

en: Lack of documentation
nl: Gebrek aan documentatie

en: Set up is too difficult
nl: Opzetten is te moeilijk

en: Before you deactivate the plugin, would you quickly give us your reason for doing so?
nl: Voordat je de plugin deactiveert, wil je ons daar dan snel je reden voor geven?

en: Sorry to see you go
nl: Jammer om je te zien gaan

en: No Thank You
nl: Nee dank je

en: Yes Please
nl: Ja graag

note: translators: %s: product type
en: Thank you for opting in to tracking. Would you like to receive occasional news about this %s, including details of new features and special offers?
nl: Bedankt dat je je hebt aangemeld voor tracking. Wil je af en toe nieuws ontvangen over deze %s, inclusief details over nieuwe functies en speciale aanbiedingen?

en: No thanks
nl: Nee, bedankt

en: Sure! I'd love to help
nl: Zeker! Ik zou graag helpen

en: Learn more.
nl: Leer meer.

note: translators: %s: product type
en: Thank you for installing our %1$s. We'd like your permission to track its usage on your site and subscribe you to our newsletter. We won't record any sensitive data, only information regarding the WordPress environment and %1$s settings, which we will use to help us make improvements to the %1$s. Tracking is completely optional.
nl: Bedankt voor het installeren van onze %1$s. We willen graag je toestemming om het gebruik ervan op je site bij te houden en je te abonneren op onze nieuwsbrief. We leggen geen gevoelige gegevens vast, alleen informatie over de WordPress omgeving en %1$s instellingen, die we zullen gebruiken om ons te helpen verbeteringen aan te brengen in de %1$s. Tracking is volledig optioneel.

note: translators: %s: product type
en: Become a super contributor by opting in to our anonymous %1$s data collection and to our updates. We guarantee no sensitive data is collected.
nl: Word een super bijdrager door je aan te melden voor onze anonieme %1$s gegevensverzameling en voor onze updates. We garanderen dat er geen gevoelige gegevens worden verzameld.

en: We can't detect any product information. This is most probably because you have not included the code snippet.
nl: We kunnen geen product informatie detecteren. Dit komt waarschijnlijk omdat je het code snippet niet hebt opgenomen.

en: Provider Website
nl: Provider site

en: Provider Details
nl: Details aanbieder

en: Course Details
nl: Cursus details

en: To apply for this job
nl: Solliciteren op deze functie

en: Performers
nl: Uitvoerenden

en: Organizers
nl: Organisatoren

en: Venue
nl: Locatie

en: This event is all day
nl: Dit evenement is de hele dag

en: Event Details
nl: Evenement details

en: Email
nl: E-mail

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Select
nl: Selecteer

en: Are you a premium customer ?
nl: Ben je een premium klant?

en: Place ID/Reviewed To
nl: Plaats ID/beoordeling naar

en: Output reviews in front and its schema markup in source by using below shortcode
nl: Uitvoer beoordelingen in voorkant en zijn schema markup in de bron met behulp van onderstaande shortcode

en: Load More...
nl: Meer laden...

en: Reviews not found
nl: Beoordelingen niet gevonden

en: Learn More...
nl: Lees meer...

en: Get reviews attached to the schema type with three different method.
nl: Verkrijg beoordelingen die aan het schema type zijn gekoppeld met drie verschillende methoden.

en: Reviews form Shortcode
nl: Beoordelingen formulier shortcode

en: WP Customer Reviews
nl: WP klant beoordelingen

en: Display Type
nl: Type weergave

en: Display
nl: Toon

en: Sorting
nl: Sortering

en: Dots
nl: Stippen

en: Arrows
nl: Pijlen

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Slider Type
nl: Slider type

en: Columns
nl: Kolommen

en: Design
nl: Ontwerp

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Add
nl: Toevoegen

en: Reviews Source
nl: Beoordelingen bron

en: Add Collection
nl: Voeg een collectie toe

en: Collections
nl: Collecties

en: Ratings and reviews
nl: Ratings en reviews

en: reviews
nl: beoordelingen

en: Based On
nl: Gebaseerd op

en: Remains Limit
nl: Blijft limiet

en: Reviews fetched
nl: Beoordelingen gehaald

en: Your license key may not belong to this extension.
nl: Het is mogelijk dat je licentiesleutel niet bij deze extensie hoort.

en: Stored Successfully
nl: Succesvol opgeslagen

en: Add Property
nl: Eigenschap toevoegen

en: Choose Method
nl: Kies methode

en: It will collect all the data from selected tag to a itemlist
nl: Het verzamelt alle gegevens van geselecteerde tags in een itemlijst

en: Publish
nl: Publiceren

en: Add your social profile, Google will automatically crawl it in Knowledge Graph
nl: Voeg je sociale profiel toe, Google zal het automatisch crawlen in de knowledge graph

en: Social Profile
nl: Sociaal profiel

en: Active
nl: Actief

en: Add Reviews
nl: Beoordelingen toevoegen

en: Event Type
nl: Evenement type

en: Enter how to description
nl: Voer hoe te beschrijven in

en: Fixed Image
nl: Vast afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Technical Support
nl: Technische ondersteuning

en: This will remove all of its data when the plugin is deleted
nl: Hierdoor worden alle gegevens verwijderd wanneer de plugin wordt verwijderd

en: Remove Data On Uninstall
nl: Gegevens verwijderen bij verwijderen

en: We get more than 100 technical queries a day but the Priority support plan will help you skip that and get the help from a dedicated team.
nl: We krijgen meer dan 100 technische vragen per dag, maar met het priority ondersteuning abonnement sla je dat over en verkrijg je hulp van een toegewijd team.

en: Priority Support
nl: Prioriteit ondersteuning

en: Schema – All In One Schema Rich Snippets
nl: Schema - alles-in-één schema rich snippets

en: WPSSO Core
nl: WPSSO core

en: Advanced Custom Fields
nl: Geavanceerde aangepaste velden

en: Site Id
nl: Site ID

en: Manual Image URL
nl: Handmatige afbeelding URL

en: Manual field
nl: Handmatig veld

en: Author image
nl: Auteur afbeelding

en: Featured image
nl: Uitgelichte afbeelding

en: Custom Field
nl: Aangepast veld

en: Manual Text
nl: Handmatige tekst

en: Manual Field
nl: Handmatig veld

en: Last Modify Date
nl: Datum laatste wijziging

en: Publish Date
nl: Publicatiedatum

en: Author Last Name
nl: Achternaam auteur

en: Author First Name
nl: Voornaam auteur

en: Author Name
nl: Naam auteur

en: Excerpt
nl: Samenvatting

en: Content
nl: Inhoud

en: Tagline
nl: Slogan

en: Site Title
nl: Sitetitel

en: Single Element
nl: Enkel element

en: How to show reviews on the website
nl: Hoe toon je beoordelingsinformatie op de site

en: View Current Reviews
nl: Bekijk huidige beoordelingen

en: Quick Links
nl: Snelle links

en: Rating Module
nl: Waardering module

en: Reviews Module
nl: Beoordelingen module

en: Upgrade To Premium
nl: Upgrade naar premium

en: Place ID Finder
nl: ID van plaats zoeken

en: Fetch
nl: Ophalen

en: Review Content
nl: Beoordeling inhoud

en: New Platform Name
nl: Nieuw platform naam

en: Add New Platform
nl: Nieuw platform toevoegen

en: Update Platform
nl: Platform updaten

en: Edit Platform
nl: Platform bewerken

en: All Platform
nl: Alle platforms

en: Search Types
nl: Soorten zoekopdrachten

en: Review Date
nl: Beoordeling datum

en: Edit Review
nl: Beoordeling bewerken

en: Add Review
nl: Beoordeling toevoegen

en: Edit Location
nl: Locatie bewerken

en: Add Location
nl: Locatie toevoegen

en: Location
nl: Locatie

en: Something went wrong
nl: Er ging iets mis

en: Not fetched
nl: Niet opgehaald

en: Fetched Successfully
nl: Succesvol opgehaald

en: Place id is empty
nl: Plaats ID is leeg

en: License key is not active
nl: Licentie sleutel is niet actief

en: User is not register
nl: Gebruiker is niet geregistreerd

en: Reviews for schema plugin is not activated
nl: Beoordelingen voor schema plugin is niet geactiveerd

en: Reviews :
nl: Beoordelingen:

en: Widget to display Reviews
nl: Widget om beoordelingen weer te geven

en: Reviews
nl: Beoordelingen

en: If schema markup doest not have image, it adds this image to validate schema markup.
nl: Als schema markup geen afbeelding heeft, wordt deze afbeelding toegevoegd om schema markup te valideren.

en: According to google validation tool, Image size must be greater than or equal to 1200*728
nl: Volgens het google validatie gereedschap moet de grootte van de afbeelding groter zijn dan of gelijk aan 1200*728

en: The Knowledge Graph is a knowledge base used by Google and its services to enhance its search engine's results.
nl: De Knowledge Graph is een kennisbank die door Google en zijn diensten wordt gebruikt om de resultaten van de zoekmachine te verbeteren.

en: Learn More
nl: Lees verder

en: This is a global schema settings, to display about, contact, website, archive, breadcrumbs, comments and site navigation schema type.
nl: Dit is een globale schema instellingen, om over, contact, site, archief, kruimelpaden, reacties en site navigatie type schema weer te geven.

en: We will help you setup Schema and Structured data on your website as per your requirements and as per recommendation by our expert developers.
nl: We helpen je bij het instellen van schema en gestructureerde gegevens op je site, volgens je eisen en volgens de aanbevelingen van onze deskundige ontwikkelaars.

en: Structured Data Setup & Error Clean Up
nl: Structured Data Setup & Error opruimen

en: Inactive
nl: Inactief

en: Get quick approval to Google News with our service. Our structured data experts will set up the Google News schema properly on your website.
nl: Verkrijg snel goedkeuring op Google News met onze dienst. Onze experts op het gebied van gestructureerde gegevens zullen het schema Google News goed instellen op je site.

en: Google News Schema Setup
nl: Google News Schema instelling

en: Active Development
nl: Actieve ontwikkeling

en: Dedicated Schema Support
nl: Specifieke ondersteuning voor schema's

en: Premium features
nl: Premium functies

en: Upgrade to Pro!
nl: Upgrade naar Pro!

en: Translation Panel
nl: Vertaling paneel

en: Youtube
nl: YouTube

en: Requires
nl: Vereist

en: This feature requires
nl: Deze functie vereist

en: Speakable
nl: Spreekbaar

en: Has Map
nl: Heeft kaart

en: Language
nl: Taal

en: Place ID
nl: Plaats ID

en: longitude
nl: lengtegraad

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Place Id
nl: Plaats ID

en: Edit Collection
nl: Bewerk collectie

en: Title
nl: Titel

en: Skip Setup
nl: Setup overslaan

en: Run the Setup Wizard
nl: Installatiewizard uitvoeren

en: You are almost ready :)
nl: Je bent bijna klaar :)

en: Welcome to Schema & Structured Data For WP
nl: Welkom bij Schema & Structured Data For WP

en: The Documentation is always updated and available at
nl: De documentatie is altijd geüpdatet en beschikbaar op

en: Is there a Documentation Available?
nl: Is er documentatie beschikbaar?

en: Activate
nl: Activeren

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: License
nl: Licentie

en: Reset Settings
nl: Reset instellingen

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Default Data
nl: Standaardgegevens

en: Services
nl: Diensten

en: Premium Features
nl: Premium functies

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Email Schema
nl: E-mail schema

en: Global
nl: Globaal

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Setup Wizard
nl: Installatie wizard

en: Your license key has reached its activation limit.
nl: Je licentiesleutel heeft de activatie limiet bereikt.

en: This appears to be an invalid license key.
nl: Dit lijkt een ongeldige licentiesleutel te zijn.

en: Your license is not active for this URL.
nl: Je licentie is niet actief voor deze URL.

en: Invalid license.
nl: Ongeldige licentie.

en: Your license key has been disabled.
nl: Je licentiesleutel is uitgeschakeld.

note: translators: %s: date
en: Your license key expired on %s.
nl: Je licentiesleutel is verlopen op %s.

en: An error occurred, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en:  before others and some best resources on monetization in a single email? - Free just for users of Structured Data!
nl:  Voor anderen en enkele beste gegevensbronnen over geld verdienen in één e-mail? - Gratis alleen voor gebruikers van Structured Data!

en: Do you want the latest on
nl: Wil je het laatste nieuws over

en: Valid From
nl: Geldig vanaf

en: performerIn Name
nl: performerIn naam

en: End Date
nl: Einddatum

en: Start Date
nl: Startdatum

en: Location Region
nl: Locatie regio

en: Location Locality
nl: Locatie plaats

en: Location Street Address
nl: Locatie straatadres

en: Location Name
nl: Locatie naam

en: Rating Count
nl: Aantal waarderingen

en: Price Currency
nl: Prijs valuta

en: Application Category
nl: Applicatiecategorie

en: Operating System
nl: Besturingssysteem

en: Please Setup
nl: Instellen

en: You have not set up default image in Schema & Structured Data For WP.
nl: Je hebt geen standaard afbeelding ingesteld in Schema & Structured Data For WP.

en: Serves Cuisine
nl: Serveert keuken

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This Installation Wizard helps you to setup the necessary options for schema & structured data. It is optional & should take only a few minutes.
nl: Deze installatiewizard helpt je om de nodige opties voor schema & gestructureerde gegevens te installeren. Het is optioneel & duurt slechts een paar minuten.

en: Or
nl: Of

en: Let's Go
nl: Aan de slag

en: Schema Added Successfully. Have fun!
nl: Schema met succes toegevoegd. Heb veel plezier!

en: This will reset your settings and schema types
nl: Dit reset je instellingen en schema types

en: Select an item
nl: Selecteer een item

en: Need Help
nl: Hulp nodig

en: Cons
nl: Nadelen

en: Pros
nl: Voordelen

en: Summary Title
nl: Samenvatting titel

en: Add Item
nl: Item toevoegen

en: Over All Rating
nl: Over all waardering

en: Review Item Feature
nl: Beoordeling item uitgelicht

en: Custom (Use ShortCode)
nl: Aangepast (Gebruik ShortCode)

en: Before The Content
nl: Vóór de inhoud

en: After The Content
nl: Na de inhoud

en: Review Location
nl: Beoordeling locatie

en: Review Title
nl: Beoordeling titel

en: Enable/Disable
nl: Inschakelen/uitschakelen

en: Schema has been restored
nl: Schema is teruggezet

note: translators: %s: date
en: Modify %s Schema Output
nl: Wijzig %s schema uitvoer

en: Enter the class name of paywall section
nl: Voer de klasse naam van de paywall sectie in

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Is accessible for free
nl: Gratis toegankelijk

en: Advance Schema Options
nl: Geavanceerde schema opties

en: Encoding Format
nl: Codering format

en: Duration
nl: Duur

en: Content URL
nl: Inhoud URL

en: Item Condition
nl: Conditie item

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Currency
nl: Valuta

en: Price Valid Until
nl: Prijs geldig tot

en: Price
nl: Prijs

en: Brand Name
nl: Merknaam

en: Best rating
nl: Beste waardering

en: Rating Value
nl: Waarderingswaarde

en: Review Rating
nl: Beoordeling waardering

en: Address Country
nl: Adres land

en: Address Region
nl: Adresregio

en: Address Locality
nl: Adres plaats

en: Author
nl: Auteur

en: Review Body
nl: Beoordeling lichaam

en: Item Reviewed Type
nl: Item beoordeeld type

en: Service Offer
nl: Dienstaanbod

en: Area Served (City)
nl: Gebied (stad)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Telephone
nl: Telefoon

en: PostalCode
nl: Postcode

en: Locality
nl: Plaats

en: Provider Type
nl: Type aanbieder

en: Provider Name
nl: Aanbieder naam

en: Service Type
nl: Diensttype

en: Name
nl: Naam

en: Number of Reviews
nl: Aantal beoordelingen

en: Rating
nl: Waardering

en: Aggregate Rating
nl: Totale waardering

en: Price Range
nl: Prijsklasse

en: Operation Days
nl: Werking dagen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Website
nl: Site

en: Phone
nl: Telefoon

en: Postal Code
nl: Postcode

en: State
nl: Staat

en: City
nl: Stad

en: Street Address
nl: Straatnaam

en: Business Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Sub Business Type
nl: Sub bedrijfstype

en: Business Type
nl: Bedrijfstype

en: Schema Type
nl: Schema type

en: Plugin data is not available or it is not activated
nl: Plugin gegevens zijn niet beschikbaar of niet geactiveerd

en: Data has been imported succeessfully
nl: Gegevens zijn succesvol geïmporteerd

en: Target Location
nl: Doellocatie

en: Exclude from:
nl: Uitgezonderd van:

en: Enable on:
nl: Inschakelen op:

en: And
nl: En

en: Not Equal to (Exclude)
nl: Niet gelijk aan (uitsluiten)

en: Equal to
nl: Gelijk aan

en: Taxonomy Term
nl: Taxonomie term

en: Other
nl: Andere

en: Page Template
nl: Pagina template

en: Page
nl: Pagina

en: Post Format
nl: Bericht format

en: Post Category
nl: Bericht categorie

en: Post
nl: Bericht

en: Logged in User Type
nl: Aangemelde gebruiker type

en: Show Globally
nl: Toon globaal

en: Post Type
nl: Berichttype

en: Basic
nl: Basis

en: Edit Schema Type
nl: Type schema bewerken

en: Add Schema Type
nl: Schema type toevoegen

en: Start Quick Setup?
nl: Snel instellen starten?

en: Thank you for using Schema & Structured Data For WP plugin!
nl: Bedankt voor het gebruik van Schema & Structured Data For WP plugin!

en: All
nl: Alle

en: Super Admin
nl: Super beheerder

en: Recipe
nl: Recept

en: Article
nl: Artikel

en: BlogPosting
nl: BlogPost

en: Select Schema Type
nl: Selecteer schema type

en: Enter Linkedin Page UR
nl: LinkedIn pagina URL invoeren

en: Linkedin
nl: LinkedIn

en: Enter Twitter Page UR
nl: Voer Twitter pagina URL in

en: Enter Facebook Page UR
nl: Voer Facebook pagina URL in

en: Person
nl: Persoon

en: Organization
nl: Organisatie

en: Data Type
nl: Gegevenstype

en: Basic Setup has been done. Navigate to plugin options panel to access all the options.
nl: De basisinstallatie heeft plaatsgevonden. Navigeer naar het paneel met plugin opties om toegang te krijgen tot alle opties.

en: Setup Done. Have fun!
nl: Installatie afgerond. Veel plezier!

en: Schema and Structured Data Installation Wizard
nl: Wizard voor installatie van schema's en gestructureerde gegevens

en: Would you like to setup Social Profiles?
nl: Wil je sociale profielen instellen?

en: Social Profiles
nl: Sociale profielen

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: This wizard will set up AMP on your website, install plugin, and import content. It is optional & should take only a few minutes.
nl: Deze wizard zal AMP instellen op je site, de plugin installeren en inhoud importeren. Het is optioneel & duurt slechts een paar minuten.

en: Welcome
nl: Welkom

en: No Thanks
nl: Nee, bedankt

en: Thanks for using Structured Data!
nl: Bedankt voor het gebruik van Structured Data!

en: Please define an SVG icon filename.
nl: Definieer een SVG icoon bestandsnaam.

en: Please define default parameters in the form of an array.
nl: Definieer standaardparameters in de vorm van een matrix.

en: Next
nl: Volgende

en: Skip
nl: Overslaan

en: Return to dashboard
nl: Terug naar dashboard

en: ADD NEW SCHEMA
nl: NIEUW SCHEMA TOEVOEGEN

en: Navigate to
nl: Navigeren naar

en: Enjoy
nl: Geniet van

en: Where would you like this to be displayed?
nl: Waar wil je dat dit wordt weergegeven?

en: Placement
nl: Plaatsing

en: Where would you like to enable the schema?
nl: Waar wil je het schema inschakelen?

en: Select Schema
nl: Schema selecteren

en: Support link
nl: Link voor ondersteuning

en: We always welcome all our users to share their issues and get them fixed just with one click to the link
nl: We verwelkomen altijd al onze gebruikers om hun problemen te delen en ze met één klik op de link te verkrijgen

en: Where should users contact if they faced any issues?
nl: Waar kunnen gebruikers terecht als ze problemen ondervinden?

en: Once we click on run test we can see the result whether the page or post is a valid one or not.
nl: Zodra we op test uitvoeren klikken, kunnen we het resultaat zien of de pagina of het bericht geldig is of niet.

en: and paste the link of your website.
nl: en plak de link van je site.

en: Structured data testing tool
nl: Gereedschap voor het testen van gestructureerde gegevens

en: To check the page and post validation, please visit the
nl: Om de pagina en bericht validatie te controleren, ga naar het

en: How can I check whether the pages or posts are valid or not?
nl: Hoe kan ik controleren of de pagina's of berichten geldig zijn of niet?

en: How can I check the code whether the structured data is working or not?
nl: Hoe kan ik in de code controleren of de gestructureerde gegevens werken of niet?

en: Just with one click on the Structured data option, you will find an add new options window in the structured data option panel. Secondly, you need to write the name of the title where, if you would like to set the individual Page/Post then you can set the Page/Post type equal to the Page/Post(Name).
nl: Met één klik op de optie gestructureerde gegevens vind je een venster nieuwe opties toevoegen in het optie paneel gestructureerde gegevens. Ten tweede moet je de naam van de titel invullen waar, als je de individuele pagina/bericht wilt instellen, je het pagina/berichttype gelijk kunt stellen aan de pagina/bericht(Naam).

en: How can I setup the Schema and Structured data for individual pages and posts?
nl: Hoe kan ik het schema en de gestructureerde gegevens voor afzonderlijke pagina's en berichten instellen?

en: Frequently Asked Questions.
nl: Veel gestelde vragen.

en: Send Message
nl: Verzend bericht

en: Message not sent. please check your network connection
nl: Bericht niet verzonden. Controleer je netwerkverbinding

en: Message sent successfully, Please wait we will get back to you shortly
nl: Bericht succesvol verzonden, even geduld we nemen zo contact met je op

en: Real estate agent info :
nl: Info voor makelaars :

en: Import All Settings & Schema
nl: Alle instellingen importeren & schema

en: Export All Settings & Schema
nl: Alle instellingen exporteren & schema

en: Import / Export
nl: Importeren / exporteren

en: SEO Pressor
nl: SEO pers

en: Schema Plugin
nl: Schema plugin

en: All the settings and data you can import from this plugin when you click start importing
nl: Alle instellingen en gegevens die je uit deze plugin kunt importeren als je op start importeren klikt

en: Migration
nl: Migratie

en: Set the contact us page of your website
nl: De contactpagina van je site instellen

en: Set the about page of of your website
nl: De over pagina van je site instellen

en: About
nl: Over

en: Share:
nl: Delen:

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Compatibility
nl: Compabiliteit

en: Review
nl: Beoordeling

en: Misc
nl: Diversen

en: Tools
nl: Gereedschap

en: Knowledge Graph
nl: Knowledge graph

en: Schema Types
nl: Schema types

en: Settings
nl: Instellingen

note: Description of the plugin
en: Schema & Structured Data adds Google Rich Snippets markup according to Schema.org guidelines to structure your site for SEO. (AMP Compatible)
nl: Schema & Structured Data voegt Google Rich snippets markup toe volgens schema.org richtlijnen om je site te structureren voor SEO. (AMP compatibel)
